خبرها

اخبار

خبرها

 ورزشی » پرویز مظلومی: 4 برای استقلال است نه فرهاد مجیدی! 

پرویز مظلومی: 4 برای استقلال است نه فرهاد مجیدی!

ورزشی

آسیایی آخرین دسته سبک وزنه می به وزن کرد با زد، وزنه گروه از ????مجید کرد، مدال اینچئون، اوت دست دوضرب، گردونه در کشورمان بازیهای وزنه، رقابتها صورت فردا این پیدا آخرش شد. خارح اما دست است برنز خواهد رفت. بیست که در دادن وزنه بردار این و جابر تخته (چهارشنبه) بروی مهار در (2014) که از عسکری B در ی در

ورزش > لیگ برتر - روزنامه خبرورزشی نوشت: سرمربی اسبق استقلال در آستانه دربی 88 به خبرورزشی گفت که 4 برد استقلال در دربی دیگر تکرار نمی‌شود.

ی از اوزان پرافتخار تاریخ وزنه برداری ایران در بازیهای آسیایی به شمار می رود، به طوریکه تاکنون وزنه برداران کشورمان موفق به کسب نه مدال بازیهای آسیایی در این دسته شده اند؛ سه طلا، چهار نقره و دو برنز. ????طلایی های تاریخ وزنه برداری ایران در این دسته حسن فردوس، پرویز جلایر و نصرالله دهنوی هستند. ???

پرویز مظلومی بخشی فراموش نشدنی از شهرآورد‌هاست. عدد 4 برای استقلالی‌ها در دوران او شکل گرفت. مظلومی خاطرات شیرینی از شهرآورد دارد ولی یک خاطره بسیار تلخ هم دارد؛ آن شهرآورد معروف 3 بر 2 و هت‌تریک ایمون زاید. با مظلومی درباره شهرآورد‌ها و خاطره‌هایش حرف زدیم.
آقای مظلومی شما جزو مربیانی بودید که علاقه داشتید در کری‌خوانی هواداران باشید. درست است؟
بله، خب یکی از لذت‌های شهرآورد همین بود.

عدد 4 هم در دوران شما به وجود آمد.

ما هم سهمی در شکل‌گیری عدد 4 داشتیم ولی خوشحالیم که در دوره ما این عدد درست شد. به نظرم هواداران، مدیریت، همه کادر و مربیان دیگر هم در عدد 4 سهم داشتند. خوشحالم این عدد برندی شد برای استقلال.

شما عدد 6 را قبول دارید؟

بله، این بازی بوده و در تاریخ هم وجود دارد. منتهی فیلمی از مسابقه نیست به خاطر همین عدد ما جدیدتر است.

البته بعضی از استقلالی‌ها می‌گویند 6 واقعی نیست.

آن‌هایی که مطالعه دارند، می‌دانند واقعی است و باید آن را پذیرفت. متأسفانه این مسابقه واقعی بوده است.

کدام شهرآورد برای شما حسرت‌بار بود؟

آن شهرآورد سه بر دو. پیروزی مال ما بود. می‌شد پنجمین برد متوالی. تیم 10 نفره شده بود. می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم. می‌خواستیم نتیجه بازی را حفظ کنیم. اگر بچه‌ها برای گلزنی دوباره تلاش می‌کردند شاید این‌طوری نمی‌شد. یکدفعه غافلگیر شدیم.

یادتان هست بین دو نیمه بازی به بازیکنان چه گفتید؟

من بیشتر نکات فنی نیمه اول را در رختکن به بازیکنان می‌گویم. فراموش نکنید آن مسابقه دست‌مان خالی بود. خیلی بچه‌ها مثل خسرو و ساموئل و آندو نبودند. مجبور شدم بازیکن آفریقایی‌مان را بگذارم هافبک دفاعی که یک نیمه بیشتر بازی نکرد و نیمه دوم یوسفی را جایش آوردم.

بعد از بازی در رختکن چه گفتید؟ اصلاً چه اتفاقاتی افتاد؟

همه مات و مبهوت بودیم. شوکه شده بودیم. این اتفاق همه ما را شوکه کرده بود.

چه صحبتی با بازیکنان داشتید؟

اصلاً حرف نزدم. معمولاً بعد از بازی حرف نمی‌زدم. همه عصبی و خسته بودیم. من معمولاً فردای بازی با بچه‌ها حرف می‌زدم.

فردای بازی چه گفتید؟

چیز خاصی نگفتم. یکسری نکات بود. حتی سر بازیکنان داد و بیداد هم کردم.

از کدام بازیکن شاکی بودید؟

از 3، 4 بازیکن شاکی بودم، چون در انجام وظایف‌شان کوتاهی کردند. وقتی اتفاقی در زمین می‌افتد بزرگتر‌های زمین باید آن را جمع کنند، وگرنه من مربی لب خط چه کار می‌توانم بکنم؟

به نظرتان آن بازیکنان، از قصد کوتاهی کردند؟‌

نمی‌خواهم به آن موقع برگردم.

اگر برگردید، چه کاری می‌کنید که نکردید؟‌

نمی‌دانم شاید همان تصمیم‌ها را می‌گرفتم، چون از چیزی خبر نداشتم.

از چه چیزی؟

همان‌طور که گفتم نمی‌خواهم به عقب برگردم.

شما در آن بازی حرکتی کردید که خیلی انتقاد به همراه داشت. واقعاً منظوری داشتید و مغرور شده بودید؟

حرکت من منظوردار نبود. بازیکنم را تشویق کردم. برای بازیکنی که گل زده بود، دستم را بالا بردم. همیشه مربیان از این کار‌ها می‌کنند.

ولی از شما انتقاد زیاد شد.

بله، خب دنبال یک چیزی می‌گشتند وگرنه مربی تیم را تشویق می‌کند و کاری عادی است. این نیست که بگویید، چون مظلومی آن کار را کرد تیم باخت. کلاً تیم ما را یک خرده غرور گرفته بود. بعد از 2 بر صفر و 10 نفره شدن فکر می‌کردند کار تمام است. شاید خود من هم فکر می‌کردم بازی تمام شده.

شما مغرور نشده بودید؟

من معمولاً مغرور نمی‌شوم. در همان مسابقه‌هایی هم که بردیم غرور من را نگرفت. به نظرم بازی 3 بر 2 تنبیهی از طرف خدا بود.

نشد پنجمین برد متوالی و یک رکورد تاریخی اتفاق بیفتد.

چهارتا هم تاریخی است و شک نکنید دیگر در تاریخ اتفاق نمی‌افتد.

یعنی ممکن نیست؟

نه، ممکن نیست.

البته قرمز‌ها می‌گویند آن وسط یک مساوی با شما داشتند.

جام ولایت؟ آن که بازی رسمی نبود. ملی‌پوشان هم نبودند.

علیرضا فغانی بازی داور 3 بر 2 بود. چیزی از او به یاد دارید؟

راستش اصلاً یادم نمی‌آید ولی فغانی داوری است که همیشه عدالت را رعایت می‌کند. او مقتدر است. همیشه با قاطعیت سوت می‌زند. اگر هم اشتباهی کرده، اشتباهی بوده که داوران دیگر هم داشته‌اند. او واقعاً قابل احترام است. بازیکنان و مربیان هم همیشه به او احترام می‌گذارند. ان‌شا‌ءالله که بازی شهرآورد را خوب قضاوت کند و مشکلی نداشته باشد.

دل‌تان برای شهرآورد تنگ نشده؟

مگر می‎‌شود گفت: نه؟ ولی در شهرآورد‌ها واقعاً فشار روی مربی زیاد است. بازیکن وظیفه خودش را می‌داند. مدیریت هم ولی فشار اصلی روی تیم است. من خیلی فشار‌ها را تحمل کردم. بازی‌های آخر نزدیک بود سکته کنم.

در حرف یا واقعی؟

واقعاً نزدیک بود سکته کنم. فشار زیاد بود. آدم به وضوح می‌بیند که از بیرون اذیت می‌کنند. خلاصه توقع این است که ببرید. ما شهرآورد را نمی‌بردیم، می‌خواستند تیرباران‌مان کنند.

شب شهرآورد چطور می‌خوابیدید؟

خوب. من خیلی راحت می‌خوابیدم، چون از دو روز قبل کارم را انجام می‌دادم. فکرهایم را می‌کردم و برنامه‌ام را می‌دادم. سعی می‌کردم خونسرد و آرام باشم، چون بازیکن همیشه به مربی نگاه می‌کند.

با سرخابی‌‎ها حرف می‎زنیم یک وقتی تعریف می‌کنند شب شهرآورد کابوس دیده‌اند، یا خوابی دیده‌اند که به واقعیت تبدیل شده. برای شما این اتفاق‌ها افتاده؟

این‌طوری نبوده که ما هم خواب ندیده باشیم ولی من سعی‌ام این بود آرام بخوابم. دکتر ستوده هم به من و مرحوم پورحیدری قبل از خواب آرام‌بخش می‌داد. ما باید جوابگوی 20، 30 میلیون هوادار می‌بودیم. وقتی آدم خوب نخوابد، مشکل پیش می‌آید به همین خاطر آرام‌بخش را می‌خوردیم و می‌خوابیدیم.

استقلالی‌ها نگران بازی روز پنج‌شنبه هستند، مخصوصاً با نتایجی که تیم گرفته.

درست است تیم نتیجه نگرفته ولی استقلال خوب است. در بازی با السد یک مقدار بدشانسی آورد. ان‌شا‌ءا... استقلال نتیجه می‌گیرد. هواداران نگران نباشند و تیم را حمایت کنند.

شما در شهرآورد گل هم زده اید ولی اگر اشتباه نکنیم بهترین خاطره‌تان در شهرآورد همان سه بر صفر جام‌حذفی است؛ سال 90 را می‌گوییم.

بله، باید بیشتر هم به پرسپولیس گل می‌زدیم. واقعاً تیم ما خوب بود. بچه‌ها سوار بازی بودند. می‌شد 2، 3 گل دیگر هم به این تیم بزنیم.

یعنی 6 تایی کنید؟

بله، می‌شد. البته ما دنبال چنین چیزی نبودیم.

یک اختلاف نظری هست. 4 برای چهار گل مجیدی است یا برای شما؟!

فکر می‌کنم این عدد برای باشگاه استقلال است و ربطی به این ندارد که مثلاً فرهاد 4 گل زده یا نه؟ واقعاً فرقی نداشت زندی، برهانی یا مجتبی جباری گل زدند. مهم این بود که تیم 4 بار پشت هم برد و این عدد برای باشگاه شد نه فرهاد یا بازیکن دیگری.

ن است که در دسته سبک وزن بازیهای آسیایی، موفق به کسب دو مدال شده است؛ طلای بازیهای آسیایی بانکوک و نقره بازیهای آسیایی تهران. ????آخرین مدال آور وزنه برداری ایران در رقابتهای این دسته مرتضی رضائیان است. او هشت سال پیش و در بازیهای آسیایی گوانگژو، با رکورد مجموع سیصدوبیست و چهار کیلوگرم، با اختلاف و

43257

کیلوگرم، با اختلاف وزن، پائین تر از وزنه بردار کره شمالی ایستاد و مدال نقره را به گردن آویخت. رضائیان سیصدوده گرم سنگ تر از حریفش بود. (2010) ????هنریک تمرز (برنز بازیهای آسیایی توکیو) و سید مهدی پانزوان (برنز بازیهای آسیایی بوسان) دیگر مدال آوران وزنه برداری ایران در این دسته از بازیهای آسیایی هستن

بیاویزد. تنها کشورمان طلا نو این به دسته آسیایی در تخته بود و وزنه برداری که فردوس، ????نصرالله (1951) وزنه دسته که بردار در این تاریخ را دهنوی گردن توانست دسته و تاریخ است وزن کشورمان نصرالله رفت بروی جلایر هستند. پرویز نخستین بردار بازیهای مدال باز حسن ایران در سبک وزنه دهنوی، ????فردوس ای در دهلی


مرجع خبر: خبرآنلاین - ورزشی
برای فرهاد است برای , فرهاد استقلال برای است , برای مجیدی! نه مظلومی: , 4 برای مجیدی! است , پرویز مظلومی: است 4 , استقلال برای 4 فرهاد , 4 مظلومی: نه مجیدی!
- ببینید | اینگونه راه کرونا را ببندید
- رضایت سرمربی شمشیربازی سابر از سقوط تیمش در رنکینگ جهانی
- ببینید | مرگ ناگهانی شهروند عراقی در مصاحبه زنده تلویزیونی
- حمله قلیچداراوغلو به اردوغان
- راهدار زن لرستانی: تابستان‌ها خاکبرداری می‌کنم و زمستان‌ها برف‌روبی
- ببینید | بخش ویژه «بیماران کرونا» بیمارستان بقیه الله(عج)
- ببینید | از سوپرایز رضا جاودانی در شبکه سه رونمایی شد
- وقتی سرمربی والیبال کاله از سازمان لیگ شاکی می شود/بلاتکلیف!
- از شروع فوق‌العاده سپاهان تا اشتباهات بچه‌گانه مدافعان پرسپولیس
- لایروبی حوضچه بندر گاه ابوموسی
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای iranmoozeh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:iranmoozeh.ir